Mire jó a kínai asztrológia?

2023.04.17
Ha valaha is hallottál valakit arról beszélni, hogy „a disznó évében született” vagy „a fekete nyúl évében született”-nek jellemezte magát, akkor talán elgondolkodtál azon, miről is szólnak ezek az állatok és elemek.

A kínai asztrológia rendszere már több mint 2000 éve létezik, de soha nem késő többet megtudni saját kínai jegyeidről.  

Mi a kínai asztrológia? 

A kínai állatöv gyökerei egészen az írott történelemig nyúlnak vissza. Az orákulum csontok az ősi naptári ciklusokat írják le, az állatokat pedig az emberi szellem szimbólumaként használták, amíg volt képzelet. Ám a kettő kombinációja, és az azt követő rendszer, amellyel egy személy jellemét és sorsát megjósolták, Kr.e. 200 körül került a középpontba. a Han-dinasztiában.

Az öt elemet és a 12 állatot (a 60 kombinációból álló teljes ciklushoz) úgy tervezték, hogy leírja az évszakok, napok és csillagok természetes ciklusát, amelyeket a mozgását a régiek megfigyelték. Azóta ezt a ciklust nemcsak az év, hanem a hónap, a nap és az óra leírására is használják – mint négy mutató egy csodálatosan ősi órán.

 

És ahogy az ember megnézheti az évszakot és az órát, és megalapozott leírást készíthet az időjárásról (téli hideg, éjszakai sötétség), úgy érthető volt, hogy ismerve az állatokat és elemeket, amelyek az ember születési évét, hónapját, napját és óráját leírja, úgy megfejthető az illető jelleme és erőssége is.
A kínai asztrológiában öt elem van. A tudományos elemekkel ellentétben ezek nem anyagtípusokat képviselnek, hanem inkább figuratív "fázisokat", amelyeken minden áthalad. Ily módon teljes és véget nem érő ciklust alkotnak, amelyben minden elem a következőt szüli. Rendjük a fa, a tűz, a föld, a fém és a víz.

 
Mire jó a kínai asztrológia?

A kínai képleted úgy van kialakítva, hogy
  • segítsen befelé tekinteni, 
  • önmagukra találni 
  • és egyensúlyt ápolni.

A benne lévő állatok tartják a tükröt.
Nem árulják el, kik vagyunk, hanem segítenek jobban feltenni a kérdést:

  • Mik az erősségeink? 
  • Mik a kihívásaink?  
  • Miben különbözünk attól, amit a tükörben látunk?

Néhány kérdéssel mindig érdemes foglalkozni.

Ezenkívül mind a 12 állat, mind az öt elem leírja az univerzum ciklusait.
Ha ismerjük az elemeket, láthatjuk őket a körülöttünk lévő emberekben és rendszerekben.

Megnézhetjük családunkkal, párunkkal, kollégáinkkal, idegenekkel, de a legfőbb vágyainkkal, Önmagunkkal való kapcsolódásainkat, de problémáink gyökereit is tisztábban engedi látni és megoldást ad a kezünkbe, amivel kiegyensúlyozhatjuk.

Ha úgy érzed, elakadtál az úton (lehet a túlzott Föld tünete), lehet, hogy valami újat keresel (lehet a Fa beáramlása), hogy felfrissítsd a dolgokat.

Ha segítségre van szükséged egy nehéz koncepcióval kapcsolatban, (Fém) segíthet.

Ha ezt tudjuk, azt is megfigyelhetjük, hogyan egyensúlyozzuk ki őket. Bármilyen túlzott elem sok lehet – minden túl kevés elem előmozdítható. 

Ha végig követjük, a kínai asztrológia nemcsak a kilátások leírásának rendszerévé válik, hanem az életünk egyensúlyának megteremtésének kiskönyvévé is. 


A haladó kínai asztrológusok a teljes rendszerben szereplő állatokat és egy személy évének, hónapjának, napjának és órájának elemeit használják fel, hogy mélyreható elemzést adhasson a személy jelleméről, gazdagságáról, kapcsolati állapotáról, elakadásairól megoldásairól stb.

Elemzéseddel egyensúlyodat segítjük, megkönnyítjük a napjaidat.
Ha segítenél magadnak, keress bizalommal.